Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych - tak, aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności
zamknij

Jeśli nie chcesz za jakiś czas wyrzucić swoich ulubionych  butów , po pierwsze musisz o nie odpowiednio zadbać . Czy to botki , czy szpilki każde skórzane buty wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak to zrobić? Oto kilka praktycznych rad dotyczących czyszczenia i pielęgnacji skóry . Dzięki nim buty będą wyglądały pięknie ,  jak pierwszego dnia.Pielęgnacja butów ze skóry licowej


Pielęgnacja butów skórzanych – czyszczenie

Podstawowa zasada: zawsze używaj prawideł. Pierwszy etap pielęgnacji butów skórzanych polega na ich systematycznym czyszczeniu. Używane środki zależą od rodzaju skóry. Skórzane botki lub półbuty oczyszcza się z kurzu przy pomocy miękkiej szczotki. Jeśli nie chcesz, aby pyłki wbiły się w skórę, możesz użyć miękkiej wilgotnej ściereczki. Do dokładniejszego czyszczenia najlepsze będą wilgotna ściereczka i specjalne mydło do skóry.

Pielęgnacja butów skórzanych – pastowanie, kremowanie i polerowanie

Po czyszczeniu odczekaj 24 godz. zanim przejdziesz do etapu pielęgnacji. Pielęgnacja butów skórzanych zaczyna się bowiem od odżywienia materiału. Krem czy pasta? Krem doskonale odżywia skórę i nadaje jej blasku oraz miękkości. Nadaje się w szczególności do pielęgnacji butów ze skóry cienkiej. Pasta nie wchłania się tak łatwo jak krem, ale również bardzo dobrze odżywia. Często nakładana jest przed polerowaniem, które wykonuje się przy pomocy pasty zmieszanej z odrobiną wody tak, aby osiągnąć efekt lustrzanego odbicia.Pielęgnacja butów ze skóry zamszowej

Kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji butów zamszowych

Jak zadbać o buty zamszowe? Jeśli buty zamszowe mają mocne zabrudzenia lub plamy, wymagają szczególnej uwagi. Nasze wskazówki pomogą uniknąć ich zniszczenia. Jeśli właśnie otwierasz przesyłkę z zachwycającymi butami z zamszu, ale martwisz się przy tym, jak ich nie zniszczyć... Spokojnie. Zastosuj nasze wskazówki a zamszowe buty na długo zachowają pierwotny wygląd.

Pielęgnacja butów zamszowych – od mycia po pastowanie

Pielęgnacja butów zamszowych zaczyna się od regularnego szczotkowania i pozbywania się kurzu. Następnie można je umyć wodą z szarym mydłem. Później wysusz buty w prawidłach, a kiedy już wyschną, wyczesz zamsz miękką szmatką. Po nałożeniu pasty, zaimpregnuj buty je przy użyciu sprayu a na koniec delikatnie wyszczotkuj (do jasnych kolorów szczotka musi być idealnie czysta). Po takim czyszczeniu zamszowe buty będą jak nowe.

Czyszczenie butów zamszowych – usuwanie plam

Do czyszczenia bardzo dużych zabrudzeń na butach zamszowych najlepiej używać roztworu amoniaku i krepowej szczotki. Włóż buty w prawidła i osusz je przy pomocy czystej ściereczki. Przy usuwaniu plam woda z mydłem i szczoteczka do rąk potrafią zdziałać cuda. I jeszcze ciekawostka, kiedy buty będą już suche, posyp je odrobiną talku, a odzyskają piękny wygląd.

Uwaga! Zamszowe buty, wymagają pielęgnacji z dala od źródeł ciepła; dotyczy to zwłaszcza suszenia.

Pielęgnacja butów ze skóry lakierowanej – wskazówki

Na początku lakierki po prostu lśnią. Ale już po krótkim czasie widać na nich ślady. Aby zachować ich nowy wygląd i nieskazitelny połysk, pielęgnacja musi odbywać się przede wszystkim regularnie. Jeśli nie chcesz się zbytnio męczyć, wystarczy przeprowadzić takie zabiegi raz na dwa tygodnie. Nasze zalecenia doskonale się sprawdzają w praktyce.

Pielęgnacja butów ze skóry lakierowanej, czyli jak chronić lakierki

Błyszczący lakier może się podobać, ale ma jeden minus: widać na nim wszystkie ślady. Pielęgnacja skóry lakierowanej nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna. Po pierwsze buty lakierowane należy odpowiednio zabezpieczyć. Olej rycynowy pomaga zmniejszyć zagniecenia powstałe w trakcie użytkowania. Aby uniknąć spękania skóry lakierowanej, trzeba nałożyć na nią olej roślinny, a następnie wypolerować. A my sprawdziliśmy także skuteczność soku z cytryny.

Pielęgnacja butów ze skóry lakierowanej – blask na zawsze

Nawet jeśli stosujesz wcześniejsze zalecenia , buty ze skóry lakierowanej muszą być co jakiś czas poddane bardziej skomplikowanym zabiegom. Po kilku wyjściach umyj buty wodą z mydłem przy pomocy nowej gąbki. Następnie użyj specjalnych zmywaczy do usuwania plam, a na koniec nałóż nawilżające mleczko do skór lakierowanych.